O nás - JAKA zapsaný spolek

Sdružení JAKA bylo založeno v roce 1996, především jako táborové uskupení několika málo lidí,kteří již odmítali „nadvládu“ pionýrské organizace a chtěli se věnovat táborové činnosti dle vlastních pravidel a odpovědnosti. Jednou ze zakladatelských idejí byly kromě táborů i volnočasové aktivity pro děti a mládež, které v různých podobách vydržely až do dnešních dnů.

Pouze o rok později, tedy v roce 1997 se občanskému sdružení podařila získat táborová základna ve Ferdinandově, okrese Frýdlant v Čechách na realizaci vlastních táborových a pobytových aktivit.

V oblasti volného času úzce spolupracujeme s Obecním úřadem v Jesenici a Místním úřadem Praha 11, které patří do lokalit našeho zájmu a působnosti. Tato spolupráce trvá již déle než deset let.

Rokem 2014 se měníme na "JAKA zapsaný spolek" a budeme používat zkrácený název JAKA, z.s. Současně se změnou názvu uvažujeme o drobné úpravě loga, která z nového názvu vyplývá. Ke konci roku 2013 máme celkem 62 registrovaných členů a řadu sympatizantů, dobrovolníků a přátel. 

Historické fotografie osady Ferdinandov

osada